Klára Mičulková

Boudoir focení, proč by ne?

Užijte si čas jen pro sebe, kdy se budete cítit jako královna (a trochu jako gymnastka, počítejte s protažením:)) Těšte se, přijďte s dobrou náladou a rozparáďte se:) Vy jste teď na pár hodin středem vesmíru a vše je o vás.

Přípravy na focení začněte už pár dní před termínem focení. Spadá do toho např. návštěva kosmetiky, úprava obočí, řas. Barvení vlasů, účes. Nezapomeňte ani na pěkné nehty, nemusí být nutně nalakované, ale upravené. Úsměvu sluší i čisté zuby. Den před focením pijte hodně vody, aby pleť byla krásně vypnutá. Večer jděte včas spát, abyste si pořádně odpočinula. Nalíčit a učesat se můžete sama nebo můžete využít nabídky služeb vizážistky přímo před focením (nutné domluvit předem, doba focení se tak protáhne cca na 3 hodiny).

Oblečení: vezměte si více typů oblečení. Začneme s portrétem a postupně, podle toho jak moc si dovolíte budeme odhalovat více. Někdo je více stydlivý a už dopředu ví, že se nechce fotit v prádle. Pak určitě vemte více šatů, svetrů, halenek atd. Jiná žena se studem nemusí mít problém. V obou případech si prosím vemte i více druhů spodního prádla, protože často prosvítá, např. pod košilí nebo šaty a je škoda, ale to kazilo dojem z fotky. Prádlo v tělové barvě je téměř nutnost a je fajn mít pak i světlou a tmavou variantu. Pokud budete chtít s výběrem oblečení pomoc, není problém se mi ozvat.

Boty: většinou nebudou vidět, ale můžeme udělat i pár detailů právě s botami. Vše je o vašich představách, a že jsou různé:)

Důležité jsou také doplňky, šperky, klobouky, šály a jiné drobnosti, které třeba běžně ani nenosíte. Zkuste je přinést a uvidíme co s nimi vymyslíme. Budu ráda, když se předem domluvíme, jaká je vaše představa o výsledku, za jakým účelem si tyto fotky chcete nechat udělat (je trochu jiné, když fotíme tyto fotky pro partnera jako dárek a jiné, když jsou to fotky čistě pro vás). Tento druh focení probíhá většinou u mě v ateliéru, budete-li chtít fotit u vás doma, je potřeba to prodiskutovat. 

Abyste se cítila v ateliéru uvolněně, vyberte si dopředu vaši oblíbenou hudbu. Potřebujete-li trochu nakopnout sebevědomí, klidně si přibalte i víno:) Projděte si internet, koukněte na fotky a dejte mi vědět, co se vám líbí. Pak se mohu i já lépe na focení připravit.

© 2023 Klára Mičulková